neděle 13. března 2011

Přišlo opravdu jaro - kuřátka

Protože jsme si pořídili líheň a začali jsme se věnovat více drůběži, tak Vám můžu předvést líhnutí kuřátka.

Podařilo se mi to sem nahrát opačně, takže líhnutí v přímém přenosu pozpátku:-)) Tady už Nikolka třímá naše největší kuřátko. Chtěla by je chovat pořád a my se trochu bojíme, aby to s tou láskou a mazlením nepřehnala a kuřátka to přežila:-)


Tady je kuřátko vyloupnuté. Jsou to Maransky a líhli jsme je v líhni - samozřejmě. Taky jich nemáme moc, protože hodně vajíček bylo neoplodněných. Přece jen byla ještě dost zima, když jsme je tam dávali.Tady se akorát vylouplo. Kuřátka jsou ve vajíčku strašlivě zkroucená a samozřejmě jsou mokrá, když se vylíhnou.Ven se dostávájí i po dvoudenním boji (ale to je spíš výjimka), ale naklování 24 hodin je ještě docela normální.Vejce nesmí být příliš vyschlé, jinak by se mučátku nepodařilo se dostat ven.Aby se dostali ven musí si obklovat kruh kolem dokola vajíčka a pak v tomto kruhu vejce rozlomit.Začínájí tím, že si vyklovnou malinkou dírku, kterou pak ty další hodiny dýchají - to je vidět na vajíčku vpravo.


Další lihňařský seriál bude o kachnách, už nám začaly nést indičtí běžci i pižmovky, tak jim první vajíčka beru a budu plnit líheň. Ty další pak necháme vysedět pižmovkám.

Žádné komentáře:

Okomentovat