středa 2. března 2011

Stavební práce na statku a návštěva na Kopanicích

Jak se trochu oteplilo, tak jsme se pustili do podlah. Tady už je vidět stávající fáze, přes betonové patky jsou položené trámy 8x14, mezi ně do výše patek půjde nasypat liapor, který máme slíbený od faráře:-)) A pod podlahou bude vzduchová vrstva, která je propojená přes dvě místnosti odvětrávaná do pece na chleba (uzavíratelně). Mezi beton a trámy ještě přijde mirelon s fólií (kousky) a pak opětmirelon na trámy pod palubky - a když píšu palubky myslím pořádné paluby - máme výšku nějakých 4,4 cm:-))A takhle úchvatně vypadal Standa u těch trámů, když ještě byly venku. Bohužel jsem ho nezvládla vyfotit s motorovou pilou, protože mi došla baterka v mobilu. Ale musím říct, že když se farmář pouští do tesařiny, tak zásadně motorovou pilou:-)) A šlo mu to moc pěkně - s chirurgickou přesností.O víkendu jsme se jeli podívat na kamarády - já a Nikolka - a na školení ovocnářů v Hostětíně - Standa. Obojí jsme zvládli v jednom místě. Předali jsme chovné kachny a my s kamarády a dětmi jsme se podívali ještě k jiným kamarádům na Slovenskou hranici na pravé kopanice. Nejsem si jistá malým nebo velkým "k" - budu se tedy držet malého:-))

Počasí nám panovalo veskrze předjarní. Tak jsme celou sobotu strávili venku.
Na fotce krásný kopaničářský domeček ve fázi rekonstrukce. Přišla jsem si jako doma:-(( V popředí nejkrásnější dítě na světě - Nikolka.Takovéhle kupy sena se u nás hned tak nevidí. Zcela vzorné:-)Koně a oslík v jarním slunci. Za nimi výhled do údolí. Vysokobřezí kravky a koza s kůzlaty jsou zavřené v chlévě, který jsem zapoměla vyfotit.A u štítu si povšimněte kadibudky s nejkrásnějším výhledem široko daleko - směrem přes koně na kopce a do údolí.Na první pohled veliká romantika, na ten druhý velmi tvrdý kraj a navíc v okolí povětšinou jen chalupáři. Škola a školka strašně daleko a v zimě problematická dostupnost. Ale obyvatelé této kouzelné chaloupky vypadají šťastně a spokojeně.

2 komentáře:

  1. Zrovna na konci července jsem se pustil do opravy podlah :-) no to byla komedie... původní dřevěný nosný rám podlahy byla jedna velká shnilá směs, takže se souběžně s tím muselo vyřešit odvodnění základů, odstranění původní struskobordelové směsi pod podlahou a výměna interiérových dveří. No, aneb rýpni si do baráku, on ti to vrátí :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Palubky s výškou přes 4 cm? Dá se ještě vůbec mluvit o palubkách? To už jsou spíš hodně tlusté prkna ne? :-) My jsme si je kupovali tady za fajn ceny. Ty podlahovky měly původně být jen podklad pro miralon a plovoučku, jenže se ukázalo, že mají větší kouzlo než samotné laminátovky. Krom toho, co je lepšího než krásné, hřejivé dřevo... určitě ne lakovaný laminát :-)

    OdpovědětVymazat